Sayfa Yükleniyor

Varol Yazilim - Sivas Yazılım - Ankara Yazılım - Garanti-iade

Bakım ve Destek Ücreti Nedir ?

Bakım ve Destek Ücreti Nedir ?

Varol Yazılım olarak satın almış olduğunuz web sitelerine ilk aldığınız tarihten itibaren 1 yıl için hosting, domain (alan adı) ve bakım - destek ücreti fiyatların içindedir. 1 yıl sonra eğer web sitenizin açık kalmasını isterseniz tekrardan ücretler ödemeniz gerekmektedir. Peki bu ücretler nelerdir bunlara bir göz atalım...

Hosting Ücreti
Hosting ücreti dediğimiz web sitenizin barındığı disk alanıdır diyebiliriz. Hostingler kullanımınıza göre değişmektedir. Aylık trafiğinize, web sitenizin ticaretine ve yükleyeceğiniz bir çok şey hostinginizi etkileyecektir. Kısacası az kullanım az ücret, çok kullanım çok ücret şeklinde düşünebiliriz.

Domain (Alan Adı) Ücreti
Başlıkta'da belli olduğu gibi alan adınızın ücretidir. Alan adınız 1 yıllık, 2 yıllık, 3 yıllık, 4 yıllık vs. şeklinde satın alınabilir.

Bakım ve Destek Ücreti
Web sitenizin oltuğu tarihten itibaren 1 yıllık bakım ve destek ücretsiz olarak verilmektedir. 1 yıl sonra web sitenizin bakım, onarım ve yardıma ihtiyaç duyduğunuzda destek almak için ödeyeceğiniz tutardır. Peki bu tutarları neye göre belirliyoruz ? Bu tutarlar web sitenizin işlevine göre değişmektedir. Yani bir e-ticaret sitesinin bakım ve destek ücreti ile kurumsal bir şirket web sitesinin ücreti tabi ki birbirlerinden farklıdır. Bu ücretleri ilk web sitenizi oluşturmaya başladğımız zaman sözleşmenizde belirtiyoruz. İsterseniz bakım ve destek ücreti ödemeyebilirsiniz. Bu zorunlu bir ücret değildir ve isteğe bağlıdır.

 

Web sitenizi istediğiniz tasarıma göre yapılıp teslim aldıktan sonra tüm sorumluluk sizlere aittir. Ufak tasarımsal, eklenti ve modül değişiklikleri ücretsiz olarak ilk yıl yapılmaktadır. Büyük değişiklikler ise belirli bir ücret karşılığı yapılmaktadır.

Demolarda görmüş olduğunuz tasarımlar sadece bir örnektir ve tasarımları sizlerin isteği doğrultusunda düzenlenecektir.

Teklif İste
Website Security Test